UwagaADVANCED OPER WATER DIVER - ZAAWANSOWANY NUREK WÓD OTWARTYCHKurs rozszerzający umiejętności planowania i prowadzenia nurkowań do głębokości 30m oraz nurkowań w różnych warunkach i z wykorzystaniem różnego sprzętu (np. na wrakach, w suchym skafandrze, z butlą boczną stage, nawigowania pod wodą itd). Podczas kursu nurek uzupełnia umiejętności w zakresie autoratownictwa podwodnego.

 


 

Wymagania wstępne 

1. Kandydat musi mieć licencję Open Water (Nitrox) Diver lub **CMAS bądź inną odpowiadającą

2. Ukończone 18 lat lub 15 lat za pisemną zgodą rodziców bądź opiekunów prawnych. Dla stopnia Młodzieżowego konieczne jest ukończenie 12 lat.

3. Ważne badania lekarskie dopuszczające do nurkowania 


 

 

Zajęcia praktyczne

1. Rozwijanie i prezentowanie kontroli pływalności poprzez wykonywanie zawiśnięcia w toni oraz utrzymanie właściwego tempa wynurzania;

 

2. Zaplanowanie zapasu gazu;

 

3. Wykonanie przynajmniej pięciu nurkowań ćwiczeniowych następującego typu: powyżej poziomu morza, poszukiwanie i ratownictwo, wydobywanie, nurkowanie w prądzie, nurkowanie nocne, nurkowanie głębokie, wrakowe (bez penetracji), w rzece, pomiarowe, z symulowanymi przystankami dekompresyjnymi przy użyciu butli pony, z nawigacją na kompas, nurkowanie z łodzi oraz z brzegu, itp.;

 

4. Wykonanie przynajmniej jednego awaryjnego wynurzenia, z procedurą dzielenia się gazem, przy wykorzystaniu zapasowego drugiego stopnia. Partnerzy płyną ku sobie pokonując dystans przynajmniej 12 metrów (bez oddychania, z powolnym wydechem), po czym rozpoczynają procedurę dzielenia sięgazem używając drugiego stopnia dawcy. Jeśli używany jest Rebreather musi być wykonana odpowiednia procedura określona dla używanego sprzętu.  


Po zaliczonym kursie nurek jest przygotowany  do bezpiecznego  planowania i wykonywania nurkowań do 30m w różnych warunkach. 


 

Kursy prowadzę grupach max. 3-4 osobowych, gdyż uważam że tylko w takich grupach jestem w stanie poświęcić wystarczająco duzo czasu każdemu z kursantów.  Program realizujemy w trakcie ok.8 nurkowań. W ramach AOWD konieczne jest odbycie co najmniej 120 minut czasu dennego w czasie wszystkich nurkowań.


  

ZAPRASZAMY

GALERIA

JESTEŚMY PARTNEREM DAN
Powered by Joomla!®. Designed by: joomla 1.6 templates web hosting Valid XHTML and CSS | Joomla templates.