UwagaDEEP DIVER - NURKOWANIE GŁĘBOKIE (40m)
 

Program polega na przygotowaniu odpowiedzialnego nurka, który planuje nurkowania na maksymalną głębokość 39 metrów z użyciem sprężonego powietrza lub nitroksu. Program IANTD Deep Diver uczy procedur, technik, daje wiedzę teoretyczną oraz pozwala na  planowanie nurkowań głębokich.

 

Jest to pierwszy na świecie program dający dobre przygotowanie od strony procedur i technik do nurkowań na tą głebokość. Zaleca się by program ten był połączony z programem IANTD EANx Diver, IANTD Recreational Trimix Diver lub IANTD Advanced Nitrox Diver;

 


Wymagania wstępne

 

 

1. Kandydat musi mieć licencję IANTD Advanced Open Water Diver lub równorzędną;

2. Kandydat musi posiadać zalogowane minimum 25 nurkowań;

3. Ukończone 18 lat lub 15 lat za pisemną zgodą rodziców bądź opiekunów prawnych.

4. Ważne badania lekarskie dopuszczające do nurkowania.

 


Wymagania sprzętowe


1.     Skafander nurkowy odpowiedni do warunków ( w Polsce zalecam nurkowania w suchym skafandrze – w ramach dostępności rozmiarów mogę wypożyczyć na czas kursu)

2.     Dwa niezależne I stopnie automatów oddechowych

3.     Twinset 2x10 lub 2x12,  lub butla 15L(18L) z dwoma zaworami

4.     Bojka dekompresyjna wraz ze szpulką ( długość linki -  min. 15m)

5.     Jeden automat na długim wężu ( 2 m )

6.     Wetnotes lub tabliczka do pisania na rękę

7.     Dwa źródła światła (zalecane latarka z kanistrem i backup )


Kurs Deep Diver jest wymagającym kursem i zalecanym dla osób które chcą szkolić się dalej w kierunku nurkowań z planowaną dekompresją (Advanced EAN, Technical Diver, Normoxic Trimix Diver).

Tylko w tym przypadku nie jest to jedynie bezsensowne zaliczanie głębokości.


Uważam że każde nurkowanie musi mieć swój cel. Z każdego nurkowania powinno czerpać się przyjemność. Nie wierzę że nurkując w piance na takie głębokości w polskich warunkach ( przy temp. 2-4 stopni ) można czerpać z nich przyjemność. Brak odpowiedniej izolacji termicznej powoduje szybkie wychłodzenie organizmu i staje się mało bezpieczne. Stąd zalecenie nurkowań w suchym skafandrze.

Ponieważ kurs Deep Diver jest kursem wymaganym do stopnia Advanced EANx, podczas szkolenia realizując program kursu, ćwiczymy również elementy przygotowujące do tego programu. W trakcie nurkowań uczymy się planowania i liczenia gazów ( manometr służy tylko do potwierdzenia wyliczeń), symulujemy przystanki dekompresyjne, strzelamy bojki, zmieniamy gazy ( stage), oraz rozwiązujemy wiele symulowanych sytuacji awaryjnych. Uczymy się posługiwać szpulką i kołowrotkiem, opanujemy wycieki gazów  - bezpiecznie i powoli wynurzając się na powierzchnię.

 


Do zaliczenia kursu wymagane jest:

 

·         poprawne wykonanie wszystkich ćwiczeń

·         zmiany pływalności nie większe niż 1 m

·         poprawne zaplanowanie i wykonanie nurkowań głębokich

Przed rozpoczęciem kursu Deep Diver przeprowadzam nurkowanie sprawdzające umiejętność kontroli pływalności i poruszania się pod wodą. Takie nurkowanie kosztuje 150 PLN ( i o tyle zmniejsza cenę szkolenia w przypadku przyjęcia na kurs ). Ćwiczenia w wodzie są nagrywane i omawiane po wyjściu z wody.Kursy prowadzę grupach max. 3-4 osobowych, gdyż uważam że tylko w takich grupach jestem w stanie poświęcić wystarczająco duzo czasu każdemu z kursantów.


Nie przyjmuję na ten kurs osób które mają:

 

- problemy z własną pływalnością i trymem

- problemy z opanowaniem sprzętu w którym pływają

- lekceważący stosunek do bezpieczeństwa swojego i partnerów

  

 

ZAPRASZAMY

GALERIA

JESTEŚMY PARTNEREM DAN
Powered by Joomla!®. Designed by: joomla 1.6 templates web hosting Valid XHTML and CSS | Joomla templates.