Uwaga

 


OPEN WATER DIVER - NUREK WÓD OTWARTYCH 


 

Jest to pierwszy kurs w karierze nurkowej, przeznaczony dla osób chcących rozpocząć przygodę z nurkowaniem. Przychodząc na taki kurs nie musisz posiadać całego sprzętu, wystarczy tylko podstawowy  ABC ( maska, płetwy, fajka ). Resztę zapewnia szkoła.

 

 


 

Wymagania wstępne:


1.  Ukończone 18 lat lub 15 lat za pisemną zgodą rodziców bądź opiekunów prawnych

2. Ważne badania lekarskie dopuszczające do nurkowania.

 

Kurs jest prowadzony zgodnie z filozofią IANTD, zapewnia rzetelne i solidne przygotowanie nurka do samodzielnego i bezpiecznego poruszania się w środowisku wodnym.  W trakcie kursu główny nacisk kładzie się na przygotowanie nurka do samodzielnego planowania i bezpiecznego wykonania zaplanowanych nurkowań do 21 metrów. 

Kurs zgodnie ze standardami  jest podzielony na części:


1.  Teoria – uczestnik zdobywa podstawową wiedzę o zjawiskach jakie działają na organizm człowieka w czasie nurkowania, o tym jak bezpiecznie zaplanować i wykonać nurkowania, oraz jak zapobiegać sytuacjom awaryjnym

2.  Część praktyczną w wodach zamkniętych – zajęcia prowadzimy na basenie , gdzie kursanci w sprzęcie uczą się sposobów poruszania się pod wodą, ćwiczą kontrolę pływalności, oraz podstawowe techniki potrzebne podczas nurkowania. W tej części kursant nabywa praktycznych umiejętności nurkowych jak również bezpiecznego rozwiązywania problemów.

3.  Część praktyczną w wodach otwartych – jedziemy nad jezioro i tam prowadzimy nurkowania które mają pokazać rzetelne i prawidłowe przygotowanie nurka do podjęcia samodzielnych nurkowań ( wydania certyfikatu ). W trakcie takich wyjazdów wykonujemy od 4 do 6 nurkowań.

 


 

Kursy prowadzę grupach max. 3-4 osobowych, gdyż uważam że tylko w takich grupach jestem w stanie poświęcić wystarczająco duzo czasu każdemu z kursantów. Nie prowadzę kursów tzw. hurtowych. Po zaliczonym  kursie nurek jest uprawniony do planowania i wykonywania nurkowań do głębokości 21 m.

 

ZAPRASZAMY

GALERIA

JESTEŚMY PARTNEREM DAN
Powered by Joomla!®. Designed by: joomla 1.6 templates web hosting Valid XHTML and CSS | Joomla templates.