Uwaga


RESCUE DIVER - NUREK RATOWNIK

 

Celem kursu jest rozwinięcie umiejętności rozwiązania sytuacji awaryjnych u  partnera oraz samoratownictwa. Jako partner nurkowy powinieneś umieć pomóc samemu sobie oraz osobie z którą nurkujesz.


Wymagania wstępne

 

1.     Stopień IANTD Advanced Open Water Diver lub równoważne

2.     Zalogowanych co najmniej 50 nurkowań

3.     Kandydat musi mieć licencję Diving First Aid;

4.     Kandydat musi mieć licencję Oxygen Provider;

5.     Ukończone 18 lat.

 


Zgodnie z naszą filozofią - większość awarii da się opanować . Oznacza to że  wynurzenie z awarią sprzetową jest normalnym wynurzeniem się ze wszystkimi wymaganymi przystankami. Jak to zrobić ? Ćwicząc różne możliwe scenariusze! Jest to kurs  na którym ćwiczymy rozwiązywanie realnych awarii sprzętowych,  oraz sytuacji awaryjnych u partnera. W czasie nurkowań możemy się spodziewać różnego rodzaju prostych i złożonych problemów do rozwiązania. Ćwiczenia takie dają pewność umiejętności radzenia sobie w realnych sytuacjach awaryjnych.

 


Niezależnie od powyższych podczas kursu nurek przerabia m.in. następujące scenariusze akcji ratowniczych i autoratowniczych:

 

- reakcja na brak powietrza (OOA) z koniecznością dopłynięcia do partnera i    płynięcia dystansu w poziomie  przed wynurzeniem

- brak powietrza z dzieleniem się jednym ustnikiem

- poszukiwanie partnera pod wodą

- wydobywanie spanikowanego partnera

- wydobywanie nieprzytomnego partnera

- techniki wyciągania nurka z wody

- reakcje na sytuacje utraty kontroli nad pływalnością (utrata wyporu, utrata balastu, niekontrolowane nadmuchiwanie się źródeł wyporu)

- wynurzenie się na  sprzęcie dodatkowym

- kontrolowane wynurzenie bez płetw

- sytuacje awaryjne związane z utratą maski. Bezpieczne wynurzenie bez maski.

- wyjście na wydechu

- symulowane awarie sprzętu, w tym automatów

 


Kurs prowadzę w grupach max. 3 osobowych. Program realizujemy w trakcie 6-8 nurkowań. Po zaliczonym kursie nurek jest nabywa umiejętności radzenia sobie z realnymi sytuacjami awaryjnymi i potrafi pomóc partnerowi w różnych sytuacjach pod wodą.

 


Przed rozpoczęciem kursu przeprowadzam nurkowanie sprawdzające umiejętność kontroli pływalności i poruszania się pod wodą. Takie nurkowanie kosztuje 150 PLN (i o tyle zmniejsza cenę szkolenia w przypadku przyjęcia na kurs). Nie przyjmuję na kurs Rescue osób które mają problemy z własną pływalnością.

  


ZAPRASZAMY

GALERIA

JESTEŚMY PARTNEREM DAN
Powered by Joomla!®. Designed by: joomla 1.6 templates web hosting Valid XHTML and CSS | Joomla templates.